Історія заснування Міжнародного дня рідної мови є відносно недовгою. На пропозицію держав-членів ЮНЕСКО Генеральна конференція організації у листопаді 1999 року проголосила Міжнародний день рідної мови, що вперше відзначався 21 лютого 2001 року на церемонії у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Заснування дня мови сьогодні має велике значення, оскільки, за оцінками фахівців, з існуючих нині у світі 6000 мов чимала кількість перебуває під загрозою зникнення у найближчі десятиліття. Привернення уваги світової громадськості до цієї теми - серйозний крок до визнання необхідності захистити різноманітність культур. І хоч у народі кажуть: "Скільки ти знаєш мов - стільки разів ти людина", пам'ятаймо, що найдосконаліше маємо знати свою, рідну, материнську мову.
Телязькам ЗШ не залишилася осторонь проведення заходів до Дня рідної мови. 22 лютого був проведений виховний захід: "Як парость виноградної лози, плекайте мову". участь у ньому взяли учні 5-6 класів. Вони нагадали усім присутнім про те, що кожному народові дорога його мова. Без мови не може існувати народ, його культура. Мова є одним із найдивовижніших скарбів, які людина створила за свою історію. І продемонстрували усім присутнім, якою багатою і мелодійною є українська мова. Між учнями 8-9 класів був проведений конкурс творчих робіт "Свята і чиста мова материнська". З найцікавішими роботами мали можливість ознайомитися усі учні школи. Також із задоволенням учні взялися за малюнки, присвячені рідній мові. Коригувала проведення усіх заходів вчитель української мови та літератури Горилюк О.М. Також вона провела тематичні уроки у старших класах на тему: "Любіть Україну у сні й наяву...". Не обійшлося і без інтелектуальних ігор, на яких учні ще раз підтвердили, що гідні називатися "українцями".
І на завершення хочеться ще раз повторити слова М.Рильського: "Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її. Борімося за красу мови, за правильність мови, за багатство мови". І не лише у День рідної мови, а кожного дня. Бо поки живе рідна мова, доти живе народ.
Горилюк О.М.
|