Четвер, 18.04.2024, 22:47

Внутрішкільний облік

Підставою для постановки на внутрішньошкільний облік може вважатися:

1. Невідвідування або систематичні пропуски навчальних занять без поважних причин;
  2. Неодноразове порушення Статуту школи, систематичне невиконання домашніх  завдань, відмова  від роботи та порушення дисципліни на уроках;
  3. Жорстока поведінка по відношенню до інших неповнолітніх, в тому числі бійки, що привели до тілесних ушкоджень;
  4. Вчинення злочину, яке несе за собою притягнення неповнолітнього до відповідальність;
  5. Вживання спиртних напоїв, психотропних та наркотичних речовин;
  6. Схильність до бродяжництва, жебракування, крадіжок особистого та громадського майна.

Розгляд питання про постановку на внутрішньошкільний облік  здійснюється Радою  профілактики правопорушень за наявності:

• заяви класного керівника або соціального педагога;
  • характеристик на неповнолітнього, підготовлених класним керівником , психологом, соціальним педагогом школи;
  • акта обстеження умов проживання неповнолітнього;
  • довідок класного керівника, психолога, соціального педагога про профілактичну роботу з неповнолітнім з відповідними датами, бесідами, протоколами зустрічей з батьками або особами, що їх замінюють;
  • виписка оцінок за останній семестр (у разі постановки на внутрішньошкільний облік (посилене психолого-педагогічне супроводження) з приводу ухилення від навчальних занять);
  • доповідні вчителів-предметників з приводу успішності засвоєння знань, відвідування та поведінки на уроках, інші матеріали, які підтверджують необхідність постановки на внутрішньошкільний облік  неповнолітнього .

Для постановки неповнолітнього на внутрішньошкільний облік на засіданні Ради профілактики правопорушень   розглядаються питання стосовно кожного випадку окремо.

Рішення про постановку на внутрішньошкільний облік , або відмова, фіксується у протоколі засідання Ради  профілактики правопорушень із зазначенням переліку заходів з проведення профілактичної роботи,  відповідним визначенням термінів та відповідальних.

У випадку прийняття рішення про постановку учня  на внутрішньошкільний облік  в протоколі зазначаються:

• терміни розробки індивідуальних планів роботи з учнем класного керівника, психолога, соціального педагога;
  • залучення спеціалістів (медичних робітників, соціальних робітників, психологів, служби у справах неповнолітніх) для проведення консультацій з неповнолітніми, його батьками або особами, що їх замінюють;
  • форми, періодичності термінів контролю за поведінкою підлітка, відвідуванням ним занять, засвоєння освітніх програм;
  • виявлення здібностей дитини та клопотання перед закладами позашкільної освіти, щодо відвідування гуртків, за місцем проживання з наданням в подальшому інформації про проведену роботу з учнем; у випадку відвідування інших гуртків, надання характеристики на учня керівником гуртка з рекомендаціями для загальноосвітнього навчального закладу.

Підставою для зняття з внутрішньошкільного обліку  учня може бути покращення ситуації, яка була причиною постановки на внутрішньошкільний облік

• ліквідація неуспішності;
  • відсутність пропусків навчальних занять;
  • закінчення загальноосвітнього  навчального закладу;
  • зміна місця навчального закладу.

Рішення про зняття з внутрішньошкільного обліку  учнів приймається Радою  профілактики правопорушень  на підставі спільного клопотання заступника директора з виховної роботи, соціального педагога, психолога, класного керівника  або представника служби у справах дітей за наявності відповідних документів.

Збір і узагальнення матеріалів щодо роботи з учнем, який знаходиться на внутрішньошкільному обліку , покладається на особу, яка персонально в межах своїх службових обов’язків відповідає за організацію роботи по профілактиці правопорушень в загальноосвітньому навчальному закладі.

«  Квітень 2024  »