Неділя, 28.04.2024, 20:19

Про Школу молодого вчителя
18.04.2015, 15:47

Напрямки роботи:

·      ознайомлення з підходами до виховного процесу в школі з формування всебічно розвиненої особистості на основі традицій національного виховання та особистісно зорієнтованої  концепції освіти;
·      поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета та методики його викладання, поповнення знань із суміжних предметів

Захід
проведення
Відповідальний
І. Вивчення директивних документів, нормативних та інструктивно-методичних матеріалів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту  України
1.
Вивчення нормативно-правової бази:
·      Закону України “Про освіту”;
·      Закону України “Про загальну середню освіту”;
·      Положення про навчально-виховний заклад системи освіти.
2.
Ознайомлення зі Статутом навчального закладу, правилами внутрішньо шкільного розпорядку, правилами техніки безпеки в навчальному закладі.
3.
Ознайомлення з підходами до виховного процесу в закладі освіти, до формування всебічно розвиненої особистості на основі традицій національного виховання та особистісно зорієнтованої  концепції освіти.
4.
Складання розкладу для взаємного відвідування уроків молодим вчителем і наставником.
5.
Складання розкладу взаємного відвідування уроків молодих учителів, занять вихователів. Відвідування уроків учителя-наставника:
·      методика організації початку уроку;
·      форми та методи роботи з класом;
·      організація самостійної діяльності учнів під час уроку;
·      диференціація на уроці;
·      активізація пізнавальної діяльності учнів на уроці.
6.
Вивчення нормативних документів з розвитку освіти.
7.
Складання плану самоосвіти молодих учителів.
8.
Ознайомлення молодих учителів, вихователів  з пам’ятками вчителеві-початківцю.
Дубчак О.А.
ІІІ.  Поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета та методики його викладання, поповнення знань із суміжних предметів
9.
Ознайомлення молодих вчителів, вихователям із системою роботи в закладі освіти:
·      план роботи школи на 2014-2015 навчальний рік;
·      традиції школи;
·      права та обов’язки вчителів - предметників, класних керівників, завідувачів навчальними кабінетами.
серпень -
вересень
10.
Надання допомоги молодому вчителеві, вихователеві в плануванні роботи (навчальні програми, вимоги    до календарного та поурочного планів, критерії оцінювання навчальних досягнень учнів),  в ознайомленні з вимогами до ведення зошитів, щоденників, шкільної документації.
11.
Надання допомоги молодому вчителеві, вихователеві у визначенні типології уроків, занять та вимоги до їх проведення, тематичного оцінювання; в аналізі результатів роботи за семестр, визначенні напрямків роботи та складанні календарно-тематичного плану на семестри.
12.
Організація консультацій для вчителів, які працюють з учнями за індивідуальним планом навчання.
3-й понеділок кожного місяця
13.
Проведення психологічних тренінгів з актуальних питань проблемної теми школи “Розв’язання психолого-педагогічних завдань і проблемних ситуацій”.
жовтень
січень
квітень
психолог
14.
Проведення Декади молодого вчителя (за окремим планом):
·      проведення відкритих уроків;
·      круглий стіл “Чому ви навчилися у свого молодого колеги?”;
·      звіт про роботу над індивідуальною проблемною темою та науково-методичним проектом.
2015р.
наставники,
керівники методичних об’єднань
15.
Залучення молодих вчителів до участі в роботі методичних об’єднаннях вчителів-предметників, вихователів закладів освіти району.
IV. Контрольно-діагностична робота
16.
Визначення рівня професійної підготовки молодих фахівців, визначення педагогічних проблем учителя, вихователя
До 10.09.2014р.
Дубчак О.А .
17.
Здійснення попереджувального контролю з метою пошуку найбільш ефективних методів проведення уроків та найраціональніших прийомів роботи вчителя.
18.
Здійснення контролю за виконанням учителями єдиних вимог до учнів, норм педагогічної етики та принципів особистісно - орієнтованої освіти.
19.
Вивчення результативності методичної роботи з молодими вчителями, реалізації ними рекомендацій та процесу адаптації їх у школі.
2015р.

Категорія: Методична робота | Додав: Оксанка