Вівторок, 07.05.2024, 10:42

Головна » Файли » Виховна робота

Пріоритетні напрямки виховної роботи на 2015-2016 навчальний рік
28.10.2015, 12:23

Керуючись Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”,                                “Про позашкільну освіту”, “Про охорону дитинства”, методичними рекомендаціями з питань організації виховної роботи (лист Департаменту освіти і науки Львівської ОДА  №  01-08/2009  від  « Про організацію виховання у загальноосвітніх навчальних закладах області в 2015/2016 навчальному році»; Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді (наказ Міністерства освіти і науки України від       16. 06. 2015 р.    № 641); заходами щодо реалізації концепції національно-патріотичного виховання дітей тамолоді (наказ Міністерства освіти і науки України від       16. 06. 2015 р.    № 641); методичними рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах (наказ Міністерства освіти і науки України від       16. 06. 2015 р.    № 641); Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011  № 1243); Програмою «Основні орієнтири національного виховання у ЗНЗ Львівщини» (Схвалено колегією головного управління освіти і науки  Львівської ОДА 13  жовтня 2010 р.); Конвенцією про права дитини, Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти, Концепцією громадянської освіти в Україні, Постановами уряду України, нормативно-інструктивними документами Міністерства освіти і науки України, наказом департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації від 15.06.2015 р. № 08-01/221 «Про організацію виховання у загальноосвітніх навчальних закладах Львівщини у 2015-2016 навчальному році», а також визначених пріоритетних напрямків розвитку освіти в районі, роботу педагогічного колективу по вихованню підростаючого покоління спрямувати на ефективний процес становлення дитини як громадянина, тобто особистості, в якій органічно поєднується високі моральні якості, громадянська зрілість, патріотизм, професійна компетентність, активність, творчі здібності, потреба у самовдосконаленні, почуття обов’язку та відповідальності перед суспільством, Батьківщиною, засвоєння визначеного суспільними національно - культурними потребами обсягу знань про природу, людину, суспільства і виробництво, екологічне виховання, фізичне вдосконалення.

Тема виховної роботи:

Формування національної свідомості та духовності як основи громадянської позиції підростаючого покоління.”.

Головна мета виховання:

Формування морально-духовної життєво компетентної особистості,  яка  успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

Пріоритетні напрямки виховної роботи у 2015-2016 навчальному  році:

• формування особистісних рис громадянина України, національної свідомості та самосвідомості учнів, виховання духовної культури  особистості;
  • виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;
  • формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;
  • утвердження принципів загальнолюдської моралі на основні відновлення історичної пам’яті;
  • збагачення народних традицій, звичаїв;
  • виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності та культури розумової праці;
  • формування творчої працелюбної особистості, виховання цивілізованого господаря;
  • забезпечення високої художньо-естетичної культури, повноцінного фізичного розвитку учнів, охорони та зміцнення здоров’я;
  • формування екологічної культури учнів, гармонії її відносин з природою;
  • створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини, залучення учнів                            до різноманітної діяльності щодо інтересів, допомогти знайти  кожному справу  до душі;
  • посилення уваги до питань морально-етичного виховання, створення системи успішної профілактики відхилень у поведінці учнів;
  • підпорядкування змісту, форм і методів роботи визнанню особистості дитини як найвищої соціальної цінності;
  • створення умов для соціального захисту дітей, особливо дітей-сиріт та дітей, що залишились без батьківського піклування;
  • зміцнення служби соціальної та психолого-педагогічної допомоги дітям, батькам, сім’ям;
  • організація педагогічно–доцільної системи учнівського самоврядування;
  • колективне планування діяльності вчителів та учнів через раду, учнівський  парламент;
  • доцільне використання можливостей позашкільних навчально-виховних закладів для організації позакласної та позашкільної виховної роботи.

Для вирішення проблеми, поставленої педагогічним колективом школи, виховну роботу організувати за такими напрямками:

•  Організаційна робота з педагогічним колективом.
  •  Організація роботи з класними керівниками.
  • Організація роботи з дітьми пільгового контингенту.
  • Організація роботи щодо запобігання дитячому травматизму.
  • Організація роботи щодо фізичного виховання учнів.
  • Організація роботи щодо формування ціннісного ставлення до себе.
  • Організація роботи щодо формування ціннісного ставлення до сім’ї, родини, людей.
  • Організація роботи щодо формування ціннісного ставлення до праці.
  • Організація роботи щодо формування  ціннісного ставлення до природи.
  • Організація роботи щодо формування ціннісного ставлення до культури і мистецтва.
  • Організація роботи щодо формування ціннісного ставлення до суспільства і держави.
  • Організація роботи учнівського самоврядування.
  • Організація роботи прес-центру.
  • Організація роботи з батьками.
  • Організація роботи щодо харчування учнів навчального закладу.

Категорія: Виховна робота | Додав: Оксанка
Переглядів: 1161 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0